Nors vasaros sezonas dar tik įpusėjo, jau pagrindinėse miesto parduotuvėse prasideda vasaros išpardavimai. Visos suknelės, bateliai, palaidinės padedamos į parduotuvės priekį ir uždedamas didelis ženklas: „nuolaidos“. Tai reiškia vieną – tuoj pat į parduotuves bus įvežama daug įvairiausio rudens garderobo. Ne išimtis- batai. Apie moteriškus rudeninius batelius yra aprašyta labai daug,  todėl dabar išsiaiškinkime, kaip turėtų būti prižiūrimi auliniai batai vyrams.

Priežiūros didžiausias draugas – impregnatorius

 

Apie vyrišką garderobą jau rašėme savo praeitame straipsnyje, o dabar laikas pakalbėti apie vyriškus batus ir jų priežiūrą. Tik nusipirkus batus, pirmiausia, be abejonės gundomasi kuo greičiau juos užsidėti. Tačiau tai yra viena didelė klaida. Pirmiausia, reikia batus impregnuoti. Kartu su nauja batų pora toje pačioje parduotuvėje visada galima nusipirkti specialias batų impregnavimo priemones. Šiomis priemonėmis yra visiškai apsaugomi auliniai batai vyrams nuo išorinių veiksnių ir jie ilgiau išlaiko visiškai naują batų išvaizdą. Tai svarbu nešiojant batus žiemą- tik išėjus su naujais auliniais batais galima juos sugadinti nebepataisomai.

 

Taip nutiko ir klientui Stasiui. Jis teigia: „Nusipirkau aulinius batus praeitą žiemą ir negalėjau iškęsti- norėjau juos pagaliau kuo greičiau nešioti. Deja, taip ir padariau. Ant ledo barstoma druska labai prilipo prie mano batų paviršiaus. Negalėjau niekaip to išnaikinti ir teko naujus batus pakeisti dar naujesniais. Tik po šio įvykio nusprendžiau išbandyti pardavėjos siūlytą impregnavimo priemonę. Batai tarnauja jau treji metai ir dar ruošiuosi ilgai jų nekeisti.“.

 

Džiovinimui ant radiatoriaus – griežtas ne!

 

Auliniai batai vyrams turėtų būti prižiūrėti ne tik su impregnavimo priemonėms. Dažnas įprotis tampa rudens ar žiemos sezono metu džiovinti batus ant radiatoriaus, nes norisi, jog batai kuo greičiau išdžiūtų ir vėl būtų patogiai nešiojami. Deja, tai viena iš labiausiai gadinančių aulinius batus džiovinimo būdų. Vienintelis džiovinimo būdas, apsaugantis batus- įkišti į batų vidų popierių ir palikus savaime džiūti.

 

Taigi,  perkant aulinius batus būtina atkreipti dėmesį į tai, jog norint, kad jie ilgai tarnautų – reikia juos prižiūrėti. Pirmiausia pagalba išsaugant batus – impregnavimas ir natūralus džiovinimas.