Priklausomai nuo darbo pobūdžio, vienoms sukti galvos apie tai, ką šiandien apsirengti, nereikia, o kitoms tai tampa tikru galvos skausmu. Nustatyta darbo apranga yra patogu ir praktiška. Tačiau ką daryti toms, kurių darbo pobūdis neapibrėžia darbo aprangos klausimo, o atrodyti norisi ne tik tvarkingai, bet ir stilingai? Čia rasite kelis naudingus patarimus apie tai, ką patartina vilkėti darbo aplinkoje.

Aprangos etiketas

Moters darbo aprangos stilius dažnai labai priklauso nuo jos pareigų. Itin griežta dalykinė apranga nustatyta yra banko darbuotojoms, laisviau atrodyti gali kūrybinį darbą dirbančios moterys. Visgi aprangos etiketo taisyklių renkantis darbo aprangą paisyti vertėtų kiekvienai.

• Renkantis sijoną ar suknelę, rekomenduojama, kad šie atitiktų ilgių reikalavimus ir nebūtų trumpesni nei 10 centimetrų virš kelių. Suknelės ar sijono apačia gali siekti kelius arba būti keliais centimetrais aukščiau.
• Jei darbe ketinate vilkėti švarką, būtina atsižvelgti į jo ilgį. Trumpesnį švarką derinkite prie sijono, o ilgesnį – prie kelnių.
• Itin griežtam darbo aprangos stiliui rekomenduojama rinktis klasikinio tipo, vienspalvius marškinius. Laisvesnį stilių propaguojančioje darbovietėje galima rinktis ir ryškesnes spalvas bei minimalistinius raštus.
• Apžvelgiant batelių klausimą, dalykinį stilių papildys paprasti, klasikiniai bateliai patogia ir ne per aukšta pakulne.
• Elegancijos pridės ir estetiškai atrodys minimalistiniai bei pernelyg neišsiskiriantys aksesuarai: įsegami, prie ausies prigludę ar minimalus pakabukas.
• Rekomenduojamos ir labiausiai atitinkančios aprangos etiketą spalvos – juoda, pilka, tamsiai mėlyna bei ruda. Visus šiuos atspalvius galima derinti su balta spalva.
• Dar vienas dalykas – palaidinės turėtų būti pasiūtos iš storesnio audinio, kad nepersimatytų apatiniai drabužiai.

Akcentuoti vertėtų ir tai, kad dalykinės aprangos tendencijos kasmet kinta. Net ir paisant aprangos etiketo galima atrodyti stilingai bei jaustis patogiai. Atkreipkite dėmesį, kokio kirpimo drabužiai labiausiai tinka Jūsų figūros tipui ir pagal tai orientuokitės.

Ko vilkėti darbe nederėtų?

Darbo aprangoje patartina vengti iššaukiančių stiliaus detalių, kaip, pavyzdžiui, gilios palaidinės iškirptės. Neestetiškai atrodys ir pernelyg trumpi sijonai ar suknelės. Taip pat siūloma vengti itin kūno linijas aptempiančių drabužių. Labai svarbu, kad pasirinkti rūbai atitiktų ne tik aprangos etiketą, bet ir Jūsų kūno formas. Todėl nesirinkite per mažų suknelių ar sijonų. Su jais ne tik atrodysite neestetiškai, bet ir jausitės nekomfortiškai.

Ryškūs raštai, gėlių motyvai ar žvilgsnį traukiančios spalvos, tokios, kaip rožinė, žydra, ryški raudona ar geltona, taip pat turėtų būti pamirštamos ruošiantis į darbą ar verslo susitikimus. Koncentruokitės į žemiškus, į akis nekrintančius atspalvius. Kuo oficialesnė darbo vieta, tuo atidžiau turėtų būti pasirinkta apranga.