Žieminis paltas – tai bene svarbiausia šaltojo sezono garderobo dalis. Visgi, renkantis tinkamiausią, pravartu atsižvelgti ne tik į palto spalvą, sukirpimą, derinimą su kitomis aprangos detalėmis, bet ir jo kokybę. Juk šis drabužis bus nešiojamas gerokai dažniau nei visi kiti. Pateikiame kelias naudingas įžvalgas, kad išsirinktas paltas tarnautų ne vienerius metus ir maloniai šildytų kiekvieną sezoną.

Į ką atsižvelgti renkantis paltą?

Visiškai nesvarbu, ką nuspęsite dėvėti šaltuoju sezonu – paltą, puspaltį ar striukę – jie visi gali padėti apsisaugoti nuo nemalonių orų. Visgi, renkantis puspaltį rekomenduojama jį dėvėti dar termometro stulpeliui nepasiekus nulio. Prie žemesnės temperatūros rinkitės šiltesnį paltą ar pūkinę striukę. Tačiau norint kokybiško ir ilgai tarnausiančio drabužio, prieš perkant, labai svarbu atsižvelgti į kelis dalykus.

1. Medžiagos tipas.

Kokybė tiesiogiai priklauso nuo palto audinio. Jei rankos tiesiasi link klasikinio stiliaus paltukų, patartina rinktis tą, kurio audinio pagrindą sudaro natūrali vilna. Atverskite palto etiketę ir raskite reikšmingiausius skaičiukus – audinį turėtų sudaryti mažiausiai 80 procentų vilnos. Kitu atveju paltas neapsaugos nuo oro negandų.

Jei šaltuoju sezono metu labiau mėgstate kasdieniam ir laisvalaikio stiliui priskiriamą pūkinę striukę, taip pat atsižvelkite į tai, kokia medžiaga drabužis padengtas. Geriausia, jei paviršius yra padengtas teflonu. Tai garantuos apsaugą nuo drėgmės, be to užtikrins, kad į paviršių neišlįs striukės užpildas.

2. Užpildas.

Daugiau dėmesio vertėtų skirti pūkinės striukės užpildo analizei. Atverskite striukės vidinę pusę ir paieškokite mažo paketėlio. Aukštą kokybę garantuojantys gamintojai pūkinės striukės vidinėje pusėje įsiuva mažą maišelį, kuriame yra striukės užpildo pavyzdys.

Bene ilgiausiai tarnauja striukės, kurių vidus užpildytas žąsų pūkais ir plunksnomis. Kiek mažiau – anties. Pūkai turėtų sudaryti bent 80 procentų viso užpildo. Jei plunksnų ir pūkų santykis bus panašus, drabužis nebus pakankamai šiltas ir žiemą dėvėti netiks.

3. Užsegimas.

Apsivilkite striukę ar pasirinktą paltą ir patikrinkite striukės užsegimą. Įsitikinkite, kad užtrauktukas sklandžiai užsitraukia specialiu jo bėgeliu. Dažniau aukštesne kokybe pasižymi metaliniai užtrauktukai. Plastmasinių užtrauktukų dantukai greitai išlūžta, o viso palto užsegimo keitimas gali atsieiti nemažai.

Taip pat labai svarbu, kad pasirinkto palto medžiaga po kurio laiko nesipūkuotų. Atkreipkite daugiau dėmesio į pūkinio palto susiuvimą – siūlės turėtų būti sudaigstytos nedideliais kvadratais (rekomenduojamas perimetras 20×20 cm). Kuo siūlių kvadratai didesni, tuo didesnė ir tikimybė, kad striukė po kurio laiko praras savo formą. Kokybiškas paltas kainuos daugiau, jį rinktis siūloma itin atidžiai, tačiau vėliau galėsite džiaugtis šiluma ir komfortu dar ne vieną sezoną.