Akiniai dažnai tampa neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Vieniems reikalingi akiniai skaitymui ar žiurint televizorių, kitiems jų reikia vairuojant ar stebint kažką toli. Kai akinius reikia rinktis pirmąjį kartą užėjus į optikos saloną galima pamatyti didelį akinių rėmelių pasirinkimą. Todėl kyla klausimas, kurie tiks jums?

 

Svarbios taisyklės renkantis akinių rėmus

 

Renkantis rėmelius pirma reikia atsižvelgti į šias dvi svarbiausias taisykles:

 

  • Akinių rėmeliai turi atitikti veido plotį.
  • Yra tik du jūsų veido ir akinių sąlyčio taškai: ausys ir nosis.

 

Tuomet galima apgalvoti ir kitus dalykus.

 

Veido formos ir tinkantys akinių rėmeliai

 

Žinant išvardytas taisykles, visa kita priklausys nuo jūsų kuriamo įvaizdžio ir norų. Juk akiniai skaitymui turi atrodyti gražiai, kad galima būtų pasitikėti savimi. Štai keletas patarimų, kokioms veido formoms, kokios akinių rėmelių formos tinkamiausios:

 

  • Trikampė – pamažu platėja nuo kaktos iki smakro. Tokiai veido formai labiausiai tiks kvadrato formos rėmeliai su apvaliais kraštais, kurie puikiai koreguoja veido proporcijas. Taip pat galima rinktis ovalo ar apvalios formos rėmelius, nes jie vizualiai platina viršutinę veido dalį.

 

  • Širdies veido formai būdinga plati kaktos dalis ir veido siaurėjimas smakro link. Rekomenduojami kvadrato formos rėmeliai su ryškesne vertikalia linija, kuri subalansuos veido proporcijas. Šiam veido tipui vertėtų vengti apvalios ar ovalios formos rėmelių, nes jie dar stipriau akcentuoja kaktos sritį. Renkami ne tik akiniai skaitymui.

 

  • Stačiakampis veidas dažniausiai pasižymi ryškiais bruožais: aukštas skruostikaulis ir ryški smakro linija, šiek tiek kampuotas ir ilgas. Rekomenduojami apvalios formos rėmeliai, kurie sušvelnins tiesias veido formos linijas. Ovalios formos rėmeliai veidą padarys platesnį.

 

  • Ovali veido forma pasižymi aukštais skruostikauliais ir šiek tiek apvalesne šonine veido linija. Tinka beveik visų formų rėmeliai. Visgi stačiakampio formos rėmelių reikėtų vengti, nes jie gali vizualiai apsunkinti veidą ir išardyti harmoniją. Tai būdinga ir drugelio formos rėmeliams. Matuokitės ir išsirinksit geriausius.

 

  • Apvali veido forma pasižymi neišraiškingais skruostikauliais ir smakro linija, ryškiausias bruožas – pilnesni žandai. Šiai veido formai rekomenduojama rinktis ovalios formos rėmelius, kurie vizualiai prailgins veidą – tai ne tik akiniai skaitymui.

 

  • Kvadratinis veidas išsiskiria stipriai ištiesinta šonine linija ir ryškiais kampuotais skruostikauliais. Geriausia rinktis ovalo formos rėmelius, nes jie sušvelnina veido kampuotumą ir vizualiai jį ilgina. Rekomenduojami rėmeliai su išryškinta viršutine dalimi ir aukštai esančia pertvara – tai sukuria šiek tiek ilgesnio veido įspūdį.

 

Tai tik mūsų rekomendacijos, kurios gali padėti jums atrasti tinkančius ir patinkančius akinių rėmelius, kurie ant jūsų atrodys išskirtinai ir elegantiškai. Skirti ne tik akiniai skaitymui, bet ir išeiti su jais į viešumą nebijant atrodyti kvailai. Svarbiausia nebijoti išbandyti visokių formų rėmelių, kad atrastumėt savuosius.