Kai kalba pasisuka apie kelnes, pirma mintis, atėjusi į galvą, neišvengiamai bus „Džinsai“. Ši, nepamainoma aprangos dalis, dažnai tampa tiek stiliaus akcentu, tiek patogumo garantu. O nuo ko gi prasidėjo džinsų istorija ir kodėl juos taip vertina visas pasaulis?

Visa ko pradžia

Turbūt kiekvienas yra nors kartą atkreipęs dėmesį į ant džinsų dažnai besipuikuojančią etiketę su užrašu „Levis“. Tai – džinsų kūrėjo Levio Strausso vardas. Šis žydų tautietis, būdamas 24 – erių emigravo į Kaliforniją ir ten įkūrė savo kelnių siuvimo įmonę. Tai buvo 1853 metai.

Iš pradžių džinsai labiau priminė kombinezoną nei dabar populiarias kelnes. Be to, pirmieji džinsus išbandė auksakasiai ir darbininkai. Tuo metu kelnės net nebuvo mėlynos. Aukštas liemuo, iš nugaros liemenį suveržiantis dirželis bei toks pat sutvirtinimas kelnių apačioje. Tai buvo daroma patogumo dėlei, norint susikišti kelnes į kaubojiškus batus. Taip, kaubojai buvo antrieji, kuriems prilipo džinsinės kelnės. Klasikai priklausantys mėlyni džinsai išleisti buvo tik 1874 metais. Galų gale, po II pasaulinio karo, džinsų mados banga užplūdo ne tik visą Ameriką ir Europą, bet ir visą pasaulį.

Populiariausi džinsų modeliai

Džinsus galima priderinti tiek prie minkšto jaukaus megztinio, tiek prie klasikinio švarko. Bet kuriuo atveju atrodyti galima stilingai ir patogiai. Šio tipo kelnės niekada neišeina iš mados. Per ilgą laiką kito tik siuvimo tendencijos, todėl verta nors trumpai aptarti populiariausius šių kelnių siuvimo modelius.

  • Džinsai paaukštintu liemeniu.

Vienu laikotarpiu šiuos populiarumu pranoko žemintas liemuo, tačiau pamažu buvo vėl sugrįžta prie džinsinių kelnių klasikos. Žemas liemuo tinka tik itin lieknoms ir aukštoms merginoms. Tuo tarpu paaukštinta džinsų juosmens linija gelbėja ir paslepia figūros trūkumus.

  • Siaurėjantys

Vos šis modelis, dažnai vadinamas tiesiog cigaretės formos, įsisuko į džinsų rinką, tuoj pat ir prilipo. Savo pozicijos neapleidžia ir dabar. Didelis pliusas, kad siaurėjantys džinsai padeda išryškinti moteriškas kūno linijas ir grakština kojas.  

  • Vintažiniai džinsai

Tai sendinti ir tamprumu nepasižymintys džinsai. Itin tvirti, tiesaus kirpimo, šviesiai mėlynos spalvos. Šis modelis dažnai priskiriamas prie džinsų klasikos. Dera tiek su marškiniais, tiek su jaukiu megztuku. Tinkami beveik visiems figūros tipams.

  • Vyriško tipo.

Šie kitaip dar žinomi kaip boyfriend džinsai. Šiek tiek apsmukę, lenkta apačia vos vos virš kauliukų. Šis tipas bene labiausiai mėgstamas dėvint kartu su žemakulniais bateliais.

Džinsai yra bene geriausias pasirinkimas norint suderinti stilių ir komfortą. Dėvėkite tiek kasdien, tiek proginėmis dienomis.